pobierz pliki  :
prospekt_wittig_pl.pdf

SPRĘŻARKI ŁOPATKOWE  DUŻEJ WYDAJNOŚCI

Sprężarki łopatkowe zastosowano we wszystkich aplikacjach, w których wymagane są większe ilości sprężonego powietrza. Tam gdzie sprężone powietrze jest podstawow¹ czêści¹ procesu produkcji, a każda przerwa w jego dop³ywie powoduje poważne konsekwencje. Takie cechy, jak maksymalna niezawodność, wysoka jakość sprężonego powietrza oraz najwyższa sprawność, s¹ ściśle zwi¹zane z atrybutami naszych sprężarek ³opatkowych. Ponadto, przy wykorzystaniu sprężarek ³opatkowych możliwe jest osi¹gniêcie najd³uższego okresu eksploatacji. Wszystkie te czynniki sprawiaj¹, ¿e kalkulacja kosztów podczas ca³ego czasu pracy wypada dla naszych produktów wyj¹tkowo korzystnie.

Nasze sprężarki z wtryskiem oleju dostarczają stałego, wolnego od pulsacji strumienia wysokiej jakości sprężonego powietrza z bardzo niską pozostałością oleju – czy ktokolwiek inny to potrafi? Ilość oleju dostarczana do komory sprężania zależna jest od ciśnienia roboczego; olej pochłania większość ciepła sprężania. W związku z intensywnym chłodzeniem w komorze, powietrze sprężane jest przy wysokiej termodynamicznej sprawności – jeden z powodów, dla których sprężarki łopatkowe są naprawdę energooszczędne. System obiegu oleju jest kolejnym rozwiązaniem firmy Wittig. Gdy powietrze opuszcza komorę sprężania i kierowane jest do zbiornika separacji, jego prędkość zostaje gwałtownie wyhamowana powodując, że powstałe kropelki oleju wytrącają się po czym są oddzielane w dokładnym separatorze. Wymiana oleju jest konieczna dopiero po wielu tysiącach przepracowanych godzin. Pozostałość oleju w sprężonym powietrzu jest nieznaczna i wynosi około jednego mg/m3. Dodatkowa, oddzielna chłodnica końcowa, ze względu na temperaturę sprężania nie przekraczającą 90 st. C zazwyczaj nie jest wymagana.

Każda sprężarka łopatkowa jest wysyłana z fabryki, jako kompaktowe urządzenie zbudowane na mocnej ramie, w pełni okablowane, z chłodnicą końcową powietrza i oleju. Podłoga, na której ma być zamontowana, nie wymaga specjalnych fundamentów, musi tylko być w stanie udźwignąć ciężar sprężarki (brak dynamicznego obciążenia).

Po zainstalowaniu i uruchomieniu oprogramowanie mikroprocesowego sterownika sprężarki całkowicie kontrolujące stany: obciążenie-jałowy-stop-start gwarantując niezawodne i ekonomiczne wytwarzanie sprężonego powietrza. Państwa sprężarka wyposażona jest także w system autodiagnozowania. Należy tylko w odpowiednich odstępach czasu wymieniać olej, filtr powietrza, oleju oraz zestaw separatora i zaworów sterujących. Są to praktycznie jedyne czynności obsługowe w ciągu wielu lat pracy, nawet przy pełnym obciążeniu. Kolejną z cech ograniczających obsługę jest wykorzystanie napędu bezpośredniego z nie przeciążonym silnikiem elektrycznym o najwyższej niezawodności – zarówno dla stałego, jak i zmiennego zapotrzebowania na sprężone powietrze.

Wittig RO topline. Najmniejsza powierzchnia zabudowy dzięki unikalnej konstrukcji. Stopnie sprężające tej serii są umieszczone pionowo. Dzięki innowacyjnemu systemowi separacji oleju, nasze sprężarki typu RO topline są ekstremalnie kompaktowymi maszynami o pionowej konstrukcji. Rezultat: sprężarka z silnikiem 37 kW zajmuje powierzchnię niecałego metra kwadratowego. Te ciche sprężarki można zainstalować w narożniku pomieszczenia.

Wszystkie sprężarki RO topline występują w opcji zmiennoobrotowej, płynnie dostosowując się do zmiennego zapotrzebowania na sprężone powietrze. Wittig RO 170 – RO 740 Jednostopniowe sprężarki łopatkowe z wtryskiem oleju oparte na opatentowanym przez nas, doskonale sprawdzonym rozwiązaniu, są odpowiedzią na najwyższe wymagania rynku. W aplikacjach, gdzie najważniejsza jest niezawodność, wytrzymałość oraz najniższe koszty eksploatacji – te sprężarki nie mają sobie równych. Żaden inny typ maszyn nie oferuje takich korzyści. Wszystkie sprężarki RO występuj ą w opcji zmiennoobrotowej, płynnie dostosowując się do zmiennego zapotrzebowania na sprężone powietrze.